آنلاین مارکتینگ

سرفصل های
برنامه آنلاین مارکتینگ

 • مشتری شناسی و مبانی علم مارکتینگ
 • ساخت چارچوب و استراتژی مارکتینگ
 • داستان برند
 • افزایش ترافیک وب سایت
 • بالابردن نرخ تبدیل مشتریان در وبسایت
 • تولید محتوا و مقدمه ای بر کانتنت مارکتینگ
 • تبلیغات در فضای آنلاین
 • ایمیل مارکتینگ
 • سئو و کیفیت نتایج جستجو
 • روابط عمومی در فضای آنلاین
 • استراتژی شبکه های اجتماعی آنلاین
 • ساخت کامیونیتی آنلاین

face

مشتری شناسی و مبانی علم مارکتینگ

پرسونا . بخش بندی مشتریان . روانشناسی مشتری

چطور با مخاطبانی که گوناگونی بالا دارند روبرو شویم؟ چطور بتوانیم در مقیاس بالا روابط فردی بسازیم؟ آن چیزهایی که برای مشتری ارزش دارد را چطور پیدا کنیم و ارائه کنیم؟ بطوری که برای ما بازگشت سرمایه نیز داشته باشد؟

در اینجا به شناخت دقیق مشتری خواهیم پرداخت و پاسخ این سوالات را در طول اجرای پروژه های تیمی پیدا خواهیم کرد.

format_shapes

ساخت چارچوب و استراتژی مارکتینگ

بازکشت سرمایه ROI . هدف گذاری . ماتریس استراتژی

آیا باید بر روی کمپین تمرکز کرد یا بر روی استراتژی؟ چطور یک استراتژی مارکتینگ را طراحی کنیم؟ بطوری که هم درآمد پایدار حاصل شود و هم بازگشت سرمایه را تضمین کند؟ پارامترهای اندازه گیری برای رسیدن به یک جریان درآمدی قوی چیست؟ بر روی کدام سطح از مشتریان تمرکز کنیم؟ و برای هر کدام چه مسیری را دنبال کنیم؟

chat_bubble_outline

داستان برند

روایت تعاملی . معماری پیام . لحن گفتار

برای جلب انسان ها، باید بر روی احساسات آنان تمرکز کرد. داستان گویی تاثیرگذارترین روش برای جلب احساسات آدمی است. در اینجا خواهیم آموخت که:

منظور ما از داستان گویی دقیقاً چیست؟ و نیز چه چیزی نیست؟ چطور مخاطبان را به یک شکل صمیمی در جریان ماجراهای خودمان قرار دهیم؟ بخش های فنی در بیان این محتوا چگونه باید باشد؟ چطور یک ساختار حساب شده و منسجم برای انتقال پیام خود بسازیم؟

traffic

افزایش ترافیک وب سایت

کانال های کلیدی . تمرکز منابع . کیفیت ترافیک

اگر همه کار کرده باشیم و در همه حال بهترین باشیم، ولی ترافیک وبسایت ما پایین باشد، فایده ای ندارد.

اصول جذب ترافیک به سایت چیست؟ آیا ترافیک بالا به خودی خود خوب است؟ چطور کیفیت ترافیک را بالا ببریم؟ چطور از دیگران کمک بگیریم؟ آیا تبلیغات روش مناسبی برای جذب ترافیک است؟ چطور از ترافیک روی سایت خودمان بیشتر بهره را ببریم؟

trending_up

بالابردن نرخ تبدیل مشتریان در وبسایت

قیف تبدیل . ریزش مشتری . نگهداری مشتری

اکنون ترافیک را بالا بردیم. اما آیا این کار به تنهایی کافیست؟ خیر. در اینجا دو مساله دیگر را نیز با هم و در حین اجرای پروژه های تیمی حل خواهیم کرد:

 1. چطور این ترافیک که شامل بازدیدکننده های «بازدید-اولی» است را به مشتری های «خرید-اولی» تبدیل کنیم؟
 2. و چطور این مشتری های «خرید-اولی» را به مشتری های «چندبار-خرید» تبدیل کنیم؟

قیف تبدیل چیست؟ درطول این قیف، چطور ریزش مشتری ها را به حداقل برسانیم؟ برای این کار، روانشناسی مشتری چه کمکی به ما میکند؟ طراحی و ظاهر چه کمکی میکند؟ تولید محتوا چه کمکی میکند؟ چطور تست کنیم و A/B تست چیست؟ چطور نتایج تست ها را تحلیل کنیم؟ صفحه فرود چیست و چطور یک صفحه فرود بهینه طراحی کنیم؟

content_paste

تولید محتوای آنلاین و مقدمه ای بر کانتنت مارکتینگ

ارتباط سازی . مالتی مدیا . اندازه گیری موفقیت

تولید محتوا، چیزی است فراتر از صرفاً مقاله نویسی و روزنامه نگاری. در این دنیای مملو از اطلاعات، تولید محتوای با کیفیت تبدیل به یک مهارت دشوار شده است. این دوره با کمک اعضای تیم خود، این مهارت را خواهیم آموخت، و پاسخ به این سوالات را درخواهیم یافت:

چطور کارمان را با کمک تولید محتوای آنلاین توسعه دهیم؟ در همین راستا چطور وبلاگ نویسی کنیم؟ علاوه بر این، چطور مقاله و راهنما بنویسیم و چطور ویدئو و وبینار بسازیم؟ چگونه محتوای اعتماد ساز بسازیم و همواره کیفیت آن را حفظ کنیم؟ بعد از همه این کارها، چطور دریابیم مسیر تولید محتوای ما درست است؟

پارامترهای اندازه گیری درست چه باید باشد؟ از همه مهمتر، با اختصاص دادن وقت و هزینه زیاد برای تولید محتوا، چطور بازگشت سرمایه را تضمین کنیم؟

picture_in_picture

تبلیغات در فضای آنلاین

مدل فروش تبلیغات . استراتژی تبلیغات . بازگشت هزینه تبلیغات

تبلیغات آنلاین روش بدی نیست. اما بسیاری، از آن فرار میکنند. در اینجا به این موضوعات خواهیم پرداخت که:

چرا تبلیغات آنلاین روش خوبی است؟ آیا همیشه همینطور است؟ در چه شرایطی بهترین یا بدترین گزینه است؟ روش های تبلیغات مختلف چه مزیت ها و چه اشکالاتی دارند؟ روش هایی همانند:

 • هزینه-بر-مایل CPM
 • هزینه-بر-کلیک CPC
 • هزینه-بر-جذب CPA
 • هزینه-بر-نصب CPI
 • هزینه-بر-بازدید CPV

استراتژی های مهم در تبلیغات آنلاین چیست؟ سرویس دهنده تبلیغاتی مناسب را چطور انتخاب کنیم؟ چطور با کمک تبلیغات، علاوه بر ترافیک بالا، میزان گفتگو با بازدیدکنندگان را بالا ببریم؟ چطور با تبلیغات آنلاین بازگشت سرمایه را تضمین کنیم؟

mail_outline

ایمیل مارکتینگ

ارتباط فرد-به-فرد . ایمیل اسپم . اندازه گیری موفقیت

وقتی صحبت از ایمیل مارکتینگ میشود، به سرعت یاد پوشه اسپم ایمیل خودمان می افتیم. ایمیل مارکتینگ ابزاری ست فراتر از ایمیل های تبلیغاتی.

اما چرا اسم ایمیل مارکتینگ به نیکی یاد نمیشود؟ آیا استفاده نابجا و نامتناسب دیگران از این ابزار، به این بدنامی منجر نشده است؟

ایمیل مارکتینگ ابزاری ست بسیار قدرتمند. در این دوره کارگاهی با روش صحیح استفاده از این ابزار آشنا خواهیم شد، و خواهم آموخت که:

چطور ارسال ایمیل را به فروش بالا منجر کنیم؟ ابزارهای ارسال ایمیل کدام ها هستند و چطور آنها را با بقیه کانال های مارکتینگ، هماهنگ کنیم؟ چگونه بین اتوماتیک شدن فرایند ارسال ایمیل و ارتباط انسانی و فردی، یک توازن برقرار کنیم؟ چطور کاری کنیم ایمیل ها اسپم نشوند؟ به چه شکل موفقیت آمیز بودن برنامه ایمیل مارکتینگ را اندازه گیری کنیم؟

search

سئو و کیفیت نتایج جستجو

افسانه ها . واقعیت ها . شناخت مفهومی

در این بخش از دوره، درخواهیم یافت که رتبه بهتر در موتورهای جستجو، محصول اجرای یک برنامه آنلاین مارکتینگ با کیفیت و همه جانبه است. در طول این دوره کارگاهی، همزمان با اجرای برنامه جامع انلاین مارکتینگ در پروژه های واقعی، پاسخ این سوالات را دریافت خواهیم کرد:

سئو دقیقاً چیست؟ و همچنین چه چیزهایی نیست؟ کدام داستان ها در مورد سئو، افسانه سرایی هستند؟ آیا سئو کار خارق العاده و پر هزینه ای است؟ آیا نیازی به مجریان سئوکار حرفه ای وجود دارد؟ فریب دادن موتورهای جستجو چه پیامدهایی دارد و آیا کار عاقلانه ای است؟ چطور خسارت هایی را که با اعمال ناشیانه به سئوی ما وارد شده اند، جبران کنیم؟

کارهای کلیدی برای داشتن سئوی مناسب چیست؟ منظور از ارزیابی و بهبود مداوم چیست؟ چرا نقشه سایت ضرورت دارد؟ به غیر از گوگل، کدام سرویس های جستجو اهمیت دارند؟ وبمسترتولز ها چه کمکی به ما می کنند؟ تداوم و زمانبندی تولید محتوا در نتایج جستجو چه تاثیری دارد؟

چطور از ابتدا یک استراتژی مناسب برای سئو طراحی کنیم؟ لینک ها، شبکه های اجتماعی، و روابط عمومی چه تاثیری در موتورهای جستجو دارند؟ چطور از سئو برای افزایش نرخ تبدیل استفاده کنیم؟ ابزارهای کمکی برای اندازه گیری وضعیت سئو کدام ها هستند؟ چگونه باید روی نتایج جستجوی محلی تمرکز کرد؟ کلمه های کلیدی «دم-بلند» چه هستند و چه کمکی میکنند؟

public

روابط عمومی در فضای آنلاین

برنامه ریزی . ابزارها . همکاری با دیگر شرکت ها

در این قسمت از دوره کارگاهی، مفهوم روابط عمومی را خواهیم شکافت.

ظاهر و جذابیت تا چه حد اهمیت دارد؟ آیا باید روی جذابیت تمرکز کنیم؟ حضور در مطبوعات چگونه باید باشد؟ آیا این کار همواره ارزشمند است؟ در روابط عمومی روی چه موضوعاتی باید تمرکز کرد؟ جایگاه روابط بین فردی در روابط عمومی کجاست؟ چه کارهایی در روابط عمومی قابلیت اندازه گیری بازگشت سرمایه را دارند؟

برنامه ریزی استراتژیک در روابط عمومی چقدر اهمیت دارد؟ چطور محتوای ما در اینترنت به سرعت پخش شود و جزو پربازدیدترین ها باشد؟ چه ابزارهایی در صرفه جویی زمان، به کمک ما خواهند آمد؟ چگونه با دیگران یک برنامه همکاری مشترک تنظیم کنیم؟

share

استراتژی شبکه های اجتماعی آنلاین

شناخت شبکه ها . جذب کاربران . اندازه گیری موفقیت

اینکه در همه شبکه های اجتماعی حضور فعال داشته باشیم، نه امکان پذیر است و نه کار عاقلانه ایست. در این بخش از دوره کارگاهی آنلاین مارکتینگ، در هنگام طراحی استراتژی، به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

تفاوت شبکه های فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و … چیست؟ نقاط قوت و ضعف هر کدام چیست؟ و هر کدام برای رسیدن به چه هدفی بکار خواهند آمد؟ روی کدام شبکه اجتماعی باید تمرکز کنیم؟ بالاترین نرخ تبدیل در وبسایت، از کدام شبکه می آید؟

از کجا و با چه مخاطبانی شروع کنیم؟ کامیونیتی سازی در این شبکه ها چطور باید انجام شود؟ میلینگ لیست سازی از مخاطبان شبکه های مختلف اجتماعی با چه ابزارهایی انجام می شود؟ روز هفته و ساعت مناسب برای ارسال پیام در هر شبکه چه موقع است؟ چطور با کمک هر شبکه، کاربران آن را جذب کنیم؟ کارکرد فعالیت های ما در هر شبکه، به چه روشی باید اندازه گیری شود؟

.

هدف
دوره آنلاین مارکتینگ و برنامه اینترنشیپ

هدف این برنامه، کمک به ساخت چشم انداز شغلی دقیق، و جلوگیری از خلاء هویتی و جمعی دانشجویان پس از اتمام دانشگاه است.

همزمان با این دوره و پس از آن، سه مسیر مشخص را پیش خواهیم گرفت:

 1. ساخت کامیونیتی پایدار با چارچوب های اولیه مدیریتی، از پرتلاش ترین و خستگی ناپذیرترین افراد
 2. ساخت تیم های جدید و تازه نفس در حوزه مارکتینگ در بالاترین سطح دانشی و مهارتی
 3. نوسازی و ترمیم تیم پارود با هدف آمادگی برای اجرای پروژه های تجاری همزمان

مخاطبان
این دوره کارگاهی

 • school
  تازه
  فارغ التحصیلان
  در همه رشته ها
 • person
  دانشجویان
  در آستانه پایان
  در همه رشته ها
 • desktop_windows
  علاقه مندان به
  تکنولوژی آنلاین
 • business
  علاقه مندان به
  مارکتینگ و تجارت

مشخصات
این دوره آنلاین مارکتینگ

 • om1702 کد
  این دوره
 • ۱۴ اردیبهشت تاریخ
  شروع دوره
 • ۱۰ نفر ظرفیت
  دوره
 • ۸ هفته مرحله اول
  مقدماتی
 • هفته مرحله دوم
  تکمیلی
 • ۲۲۰ ساعت مدت
  کل دوره

مسیر
برنامه اینترنشیپ پارود

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 1. تکمیل
  رزومه
 2. ارسال
  درخواست
 3. پذیرش و
  ثبت نام
 4. برنامه
  مقدماتی
 5. ارزیابی و
  مرحله دوم
 6. ورود به
  تیم پارود

.

جزئیات مسیر برنامه اینترنشیپ info

شرایط
حضور در دوره های کارگاهی

 1. آشنایی به زبان انگلیسی برای مطالعه منابع به زبان اصلی
 2. پایان دوره کارشناسی و یا در آستانه پایان
 3. رزومه و گذشته فعالیت های دانشجویی، نشان دهنده اکتیو و انرژیک بودن
 4. اشتیاق بالا به یادگیری و عزم بالا به تغییر پیوسته خود در کسب مهارت های جدید
 5. نگاه به موفقیت از طریق تمرین، مهارت، و حرکت تیمی منسجم
 6. فراهم داشتن زمان کافی، ۱۵ ساعت در هفته، و به مدت ۸ هفته